Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi

kiyafet
kiyafet 2
Kıyafetim Ne İster

Kıyafetimize göre aksesuar seçimi nasıl olmalı, kıyafetlerimizin tam olmasını sağlayan en önemli etken kullandığımız aksesuarlardır. Kadınların kullandığı ve kullanmaktan vazgeçemediği aksesuarları seçerken bazı zamanlarımız da zorluk yaşayabiliyoruz. En önemlisi de bu aksesuarı kullanacağımız gün bizim için çok önemli olduğunda..

Hepimiz görünüşümüzün şık ve zarif olmasını istiyoruz. Bu nokta da ise aksesuar seçimi dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri haline gelmektedir. Kıyafet seçimimiz bizim için her ne kadar önemli ise aksesuar seçimimiz de bir o kadar önem taşımaktadır. Böylelikle kıyafetlerimizle uyumunu abartmadan seçmiş olduğumuz aksesuarlarla dengede tutmalıyız. 

Kadınlar için bir eğlence haline gelen aksesuar seçimi korkunç günlük kıyafetlerin, abiye tarzı kıyafetlerin üzerine kullanacağımız aksesuarlar bir o kadar da ürkütücü olabiliyor. Her ne kadar bazen zor gelse de aksesuar seçimi ufak detaylar halinde bunları kolaylaştırabiliriz.

Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Aksesuarlarımızı doğru şekilde kullanmalıyız.

Her aksesuarın kullanım şekli ve zamanları farklıdır. Örneğin günlük kullandığımız kıyafetlere abiye için olan aksesuarların kullanılması oldukça yanlış bir tercihtir. Yapılan bir diğer hata ise kol saatini gece kullanılmasıdır. Kol saati gece kullanım için yanlış bir tercihtir. Abiye kıyafetlerin üzerine kol saati takılması yanlış seçim olup, günlük kıyafetlerde kol saatinin kullanılması daha uygun bir tercih olmalıdır.

Aksesuarlarımız arasında uyum sağlamalıyız.

Aksesuar seçimimizde doğru renkleri kullanmak kadar bir önemli detay ise aralarındaki doku uyumunu sağlamaktır. Aksesuarlar birbirlerine uyumunda doku ve tarz olarak tamamlanmalıdır. Örneğin bir yandan renkli ve eğlenceli takılar ile sert takıların bir arada kullanılması yanlış bir tarz tercihi olacaktır

Aksesuarlarımızda doğru renk kullanmalıyız.

Aksesuarlar arasındaki renk uyumunun önemi büyük rol oynamaktadır. Yanlış renklerde seçeceğimiz çanta ve ayakkabı, kombinimizin kötüleştirme aşamasında rol oynar. Olabildiği kadar çanta ve ayakkabı seçerken aynı tonlardan seçilmesine özen gösterilmelidir.

Aksesuarlarımızı kullanırken sade bir görüntü elde etmeliyiz.

Aksesuarlarımızda şal, takı ve diğer aksesuarların nasıl ve hangi kıyafetle bir bütün olması önemli bir tercihtir. Örneğin: Abartılı ve canlı renklerde kıyafetler kullanılırken, bunun yanı sıra olarak abartılı takıların kullanılması kaba ve göz yorucu bir görüntü oluşturacaktır. Bunun önüne geçmek için önceliği belirlemek gerekir. Kıyafet ve aksesuarımızda ön planda hangisinin olacağına karar vermek gerekir. Kıyafet seçimi güçlü bir tarzda ise sade aksesuarlar , eğer sade bir kıyafet seçeceksek daha canlı takılarla daha tarz bir görünüm elde edebiliriz